Ogłoszenia {{category.header ? category.header : category.name}} w {{region.name}}

Motocykle Enduro - wybór na każdą okazję

Motocykle Enduro to pojazd, który wykorzystać możemy na każdej płaszczyźnie - niezależnie czy jeździmy po mieście, czy też na torze. Kategorie Enduro to 250 2T(dwusuwowe silniki) i 4T(czterosuwowe silniki) oraz ich odpowiedniki 125. Tego typu sportowe motocykle są niezwykle popularne wśród młodych ludzi, co w zupełności cieszy producentów wypuszczających kolejne modele na rynek. W obecnych czasach o wiele łatwiej o legalne jeżdżenie Enduro - modele 125 są już dostępne dla większości, jednak to nie pojemność jest najważniejszym aspektem przy zakupie pierwszego motocykla.

Jeżeli jesteśmy początkującymi osobami, warto pomyśleć o tym, aby zakupić motocykle choppery używane, ponieważ nie mamy pewności, czy nasze nowe hobby sprawi nam tyle frajdy ile zakładaliśmy. Używane motocykle Enduro znajdziemy w Internecie na przeróżnych portalach ogłoszeniowych.

Kupno motocykla - na co warto zwrócić uwagę?

Gdy nowe lub uzywane enduro przykuje nasze zainteresowanie, warto wiedzieć na jakie parametry patrzeć, aby rzeczywiście zakup był trafny. Oczywiście zakładając, że jest to nasz pierwszy motocykl enduro, będziemy mówić tutaj w kategorii modelu 125. Możemy zdecydować się tu na silnik dwusuwowy oraz czterosuwowy, ponieważ występują tu pewne różnice, i to one powinny podyktować nasz wybór.

W teorii silnik 2T pozwala wydobyć z naszego motocyklu więcej mocy jednostkowej, lecz powiązane z tym konsekwencje to większe zużycie paliwa, gdyż w silnikach tych dochodzi do niepełnego spalania. W czterosuwie, jak sama nazwa wskazuje, występuje dodatkowy suw, dzięki któremu zyskujemy na jakości pracy naszego motocyklu. To właśnie aspekt ekonomiczny zużycia paliwa, zadecydował o tym, iż czterosuwy zawojowały rynek motoryzacyjny. Z racji, iż pierwszy zakup powinien kojarzyć nam się z efektywnością i małymi kosztami eksploatacji, preferowany silnik byłby tu czterosuwowy.

Czterosuwy - jakie są godne polecenia?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę motocykle enduro uzywane , czy też enduro 125 używane aby wyskoczyło nam multum propozycji od sprzedających, jednak nie wszystkie są warte uwagi.

Jednym z lepszych i polecanych na rynku wyborów jest z pewnością Yamaha TDR 125. Są to motory turystyczne, które dobrze sprawdzą się również na lekkich terenach. Tego typu motorower 50 używany wyposażony jest w dwusuwowy silnik, który chłodzony jest cieczą, a jego moc jest zależna od rocznika(aczkolwiek występuje również w wersji z czterosuwowym silnikiem). Mimo, iż produkcja skończyła się w roku 2002, sporo osób, które rozpoczynają swoją przygodę z motocyklami Enduro decydują się na zakup leciwego już pojazdu.

Honda XL Varadero 125 to kolejny polecany model, którego produkcja rozpoczęła się w roku 2001 aż po rok 2012. Model ten nazwy przez wielu jednym z najlepszych motocykli o takiej pojemności. Posiada dwucylindrowy silnik w układzie V. Modele do roku 2007 wyposażone są w gaźnik, natomiast potem produkowane były wersje z wtryskiem paliwa.

Powyższe modele w wersji używanej, jak również quad używany czy skutery na sprzedaż znaleźć możemy już od trzech tysięcy złotych. Jeśli interesują Cię motocykle sprzedaż na naszym portalu ogłoszeniowym odbywa się bezproblemowo - skontaktuj się z ogłoszeniodawcą (na przykład na cross uzywany), pamiętaj jednak aby zadbać o bezpieczeństwo transakcji.

Nic nie znaleziono

Banner
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej