Ogłoszenia {{category.header ? category.header : category.name}} w {{region.name}}

Koła samochodowe używane - ogłoszenia i oferty

Wymiana kół co sezon oznacza duże koszty i długi czas spędzony u mechanika. Dodatkowe uszkodzenia, które wiążą się ze zmianą całego kompletu, to również dodatkowe wydatki dla kierowców. Świetnym rozwiązaniem, które pomaga zaoszczędzić na nowych elementach auta, są używane koła samochodowe .

Koła czy opony? Najlepszy wybór dla Twojego auta

Tym, co odróżnia opony i uzywane kola , jest obecność tarczy i felgi. Koła używane to kompletna konstrukcja, którą przykręca się do osi auta, natomiast opony zakłada się najpierw na felgi. Warto wiedzieć, że bardziej opłaca się wymiana całych kół, zarówno ze względów finansowych, jak i czasowych. Mechanik dużo szybciej zamontuje kola uzywane , niż zdejmie i ponownie zamontuje opony na felgi. Wybierając używane koła decydujemy się na rozwiązanie dużo wygodniejsze, choć należy pamiętać, że całe koła są cięższe i wymagają innego przechowywania, niż zwykłe ogumienie.

Co wybrać, czyli rodzaje kół

Nasi użytkownicy oferują zarówno koła letnie i koła zimowe używane , zależne od warunków pogodowych, jak i koła wielosezonowe. Wśród ofert mogą pojawić się także koła dojazdowe używane czy koła ciągnikowe używane . Mają one inne przeznaczenie i zastosowanie. Kola dojazdowe uzywane to dobra alternatywa kół zapasowych, ponieważ zajmują zdecydowanie mniej przestrzeni i charakteryzują się mniejsza wagą, ale można stosować je dużo krócej, niż pełnowymiarowe opony. Kierowcom, którzy szukają wyłącznie elementów kół, polecamy oponyuzywane i felgi aluminiowe używane.

Nic nie znaleziono

Banner
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej