Jak napisać dobre ogłoszenie o pracę?

Opublikowano: 17-02-2023

Wróć do listy wpisów

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób stworzyć jasne i klarowne ogłoszenie o pracę, które zachęci zarówno potencjalnych pracowników jak i pracodawców do odzewu. Dobrze zastanów się, jaki masz cel, zanim zabierzesz się za pisanie ogłoszenia o pracę. Do kogo kierujesz swoje ogłoszenie? Czy zależy Ci na dużej liczbie kandydatów? Czy zależy Ci na otrzymaniu odpowiedzi od właściwych kandydatów, którzy będą spełniali specjalistyczne kryteria. W przypadku, gdy zależy Ci na tym, by otrzymać jak największą ilość CV, pisząc ogłoszenie skup się na najważniejszych wymaganiach. Podaj nazwę stanowiska, krótko opisz firmę, zakres obowiązków i warunki pracy. Należy jednak mieć na uwadze, że przetwarzanie większej ilości danych osobowych będzie zajmowało więcej czasu. Konieczne w takim przypadku może okazać się wyznaczenie konkretnej osoby, która będzie nadzorowała proces rekrutacji.

Jak napisać ogłoszenie w sprawie pracy, aby przyciągnąć odpowiednich kandydatów?

Umiejętnie napisane ogłoszenie o pracę ma za zadanie nie tylko zainteresować kandydatów do pracy ale również sprawić, że następne etapy rekrutacji przebiegną sprawnie. Podaj konkretny opis stanowiska pracy i wymagań z nim związanych. Każde ogłoszenie powinno być napisane w taki sposób, żeby osoby szukające pracy mogły wstępnie zdecydować, czy nadają się na dane stanowisko. Dzięki temu unikniesz straty czasu na rozmowy z osobami, które nie będą nadawać się do pracy na danym stanowisku, a odpowiedzą jedynie osoby mające wymagane kwalifikacje.

Jak napisać ogłoszenie w sprawie pracy? Co powinno znaleźć się w treści ogłoszenia rekrutacyjnego?

Na początek podaj informacje o Twojej firmie. Zbuduj godny zaufania i ciekawy wizerunek firmy. Zachęć ludzi do pracy w Twojej firmie. Zamieść najważniejsze informacje o swojej działalności. Opisz czym zajmuje się Twoja firma i co mieliby robić potencjalni pracownicy na stanowisku, na które rekrutujesz. Opowiedz o tym, czym Twoje przedsiębiorstwo wyróżnia się na tle konkurencji, co osiągnęło i w jakim kierunku dąży. Zamieść informacje o tym jakie możliwości rozwoju oferuje Twoja firma. Osoby poszukujące pracy coraz częściej zwracają uwagę na to czy w danym przedsiębiorstwie występuje możliwość awansu. Ponadto w obecnych czasach atmosfera w firmie i misja przedsiębiorstwa są coraz istotniejsze dla osób poszukujących pracy. Nie zapomnij zamieścić w ogłoszeniu informacji o lokalizacji Twojej firmy oraz możliwościach dojazdu do niej. Osoby poszukujące pracy zwracają dużą uwagę na to, ile czasu będą musiały poświęcić na transport do pracy i z powrotem. Postaraj się dobrze przedstawić swoje przedsiębiorstwo. Napisz również o wymiarze czasu pracy, na jaki chciałbyś zatrudnić pracownika. Jeśli szukasz konkretnych osób na dane stanowisko, dobrym pomysłem będzie napisanie, w jakich godzinach pracy miałby pracować potencjalny kandydat oraz zamieszczenie widełek dotyczących wynagrodzenia i benefitów pozapłacowych.

Ogłoszenie o pracę jak napisać dobrą ofertę?

Jak pisać ogłoszenia o pracę, aby znaleźć odpowiedniego pracownika? Dokładnie opisz co będzie wymagane od nowego pracownika. Najlepiej jest zamieścić szczegółową listę podstawowych wymogów na dane stanowisko, a następnie listę umiejętności mile widzianych i dających potencjalnemu rekrutowi "dodatkowe punkty" na start. W tej części ogłoszenia bardzo istotne jest, abyś zawarł wymagania dotyczące m.in.:

 • posiadanego poziomu edukacji
 • posiadanych certyfikatów i dyplomów
 • ukończonych szkoleń
 • umiejętności posługiwania się i znajomość języka obcego
 • posiadanego doświadczenia w branży lub na podobnym stanowisku
 • umiejętności posługiwania się danymi programami komputerowymi
 • posiadania konkretnego rodzaju prawa jazdy

Najlepiej wyszczególnić najważniejsze wymagania, bez spełnienia których pracownik nie będzie nawet brany pod uwagę, aby uniknąć straty czasu obu stron. Zaleca się również wspomnieć o tym, jakiego typu osoby się poszukuje, jeśli chodzi o charakter. Konkretne pozycje w różnych branżach wymagają od kandydata konkretnych cech charakteru, np. umiejętności analitycznego myślenie, cierpliwości, umiejętności pracy pod presją czasu itd. Możesz też napisać o zespole, który aktualnie posiadasz. Wiele osób nowych na rynku pracy interesuje praca w młodym dynamicznym zespole. Mimo wszystko należy pamiętać, żeby lista wymagań była dostosowana do naszych potrzeb. Jeśli poszukujemy niedużej ilości fachowych pracowników nasza lista wymagań może być szczegółowa. Jeśli natomiast zależy nam na dużej ilości osób zainteresowanych, to zbyt długa lista wymagań może ich odstraszyć. Umiejętnie napisana lista wymagań pomoże kandydatowi zrozumieć, czy będzie się nadawał na dane stanowisko

Jak napisać ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika, które przyciągnie najlepszych kandydatów?

Ogloszenie o prace jak napisac ofertę skierowaną do konkretnych osób? Jeśli zależy Ci na zdobyciu specjalistycznych pracowników na danym stanowisku pracy, zadbaj o to, aby Twoje ogłoszenie było rozbudowane i szczegółowe. Zawrzyj w ogłoszeniu informacje o swojej firmie i zespole. Szczegółowo i dokładnie opisz co będzie wymagane od kandydata na dane stanowisko i umieść ogłoszenie o pracę na platformach, które zrzeszają użytkowników zainteresowanych daną branżą. Długie ogłoszenie w tym przypadku nie będzie złym pomysłem. Możesz również wspomnieć o tym, że Twoje firma oferuje dokształcające kursy do pracy.

Jak napisać ogłoszenie o pracę zapytaj doradcę zawodowego o radę

Chcesz wiedzieć jak napisać ciekawe ogłoszenie o pracę? Jeśli zależy Ci na jak najlepszym dopasowaniu ogłoszenia o pracę do ofert i znalezieniu idealnego kandydata, to wynajęcie doradcy zawodowego może okazać się idealnym rozwiązaniem. Doradca zawodowy to profesjonalista w dobieraniu rodzaju pracy do możliwości psychofizycznych ludzi. Dzięki ogromnej wiedzy powinien być w stanie odpowiednio zoptymalizować Twoje ogłoszenie o pracę. Możesz zamieścić ogłoszenie o pracy na stronie firmy oraz portalach ogłoszeniowych.

Ogłoszenie o prace jak napisac?

Jeśli chcesz zamieścić ogłoszenie o pracę, weź pod uwagę, że większym zainteresowaniem cieszą się ogłoszenia, w których jasno i dokładnie przedstawione są warunki zatrudnienia. Bez różnicy czy szukasz pracowników fizycznych czy biurowych. Szczegółowo opisane warunki pracy stanowczo ograniczą ilość sytuacji, w których pracownik będzie rezygnował po paru dniach. Jeśli chcesz wiedzieć jak napisać ogłoszenie dam pracę wzór ogłoszenia znajdziesz poniżej.

Przyciągająca uwagę oferta pracy jak napisać przykład:

Jak napisać ogłoszenie o pracę wzór ogólny (szablon): 

 • Opisz swoją firmę
 • Opisz kompetencje na danym stanowisku
 • Wypisz wymogi dotyczące pracownika
 • Określ miejsce pracy (możesz przedstawić opcje dojazdu, np. bus pracowniczy)

Na stronie praca dla księgowej lub administracja biurowa praca znajdziesz przykładowe oferty o pracę. Jeśli chodzi o oferty pracy e commerce czy oferty pracy w IT często dotyczą one możliwości pracy zdalnej.

Jak napisać ogłoszenie o pracę opiekunka dla dzieci?

Jeśli chcesz wiedzieć jak napisac ogloszenie o prace opiekunka dla dzieci pamiętaj, aby zamieścić informacje o tym, gdzie miałoby się to odbywać, wieku Twojego, dziecka, terminów, w których potrzebujesz pomocy z opieką. Dokładnie opisz kogo szukasz, jakie masz wymagania odnośnie podejścia danej osoby do dzieci, jej doświadczenia oraz dyspozycyjności. Pamiętaj, że im więcej informacji podasz w ogłoszeniu, tym większa szansa, że będą się z Tobą kontaktować osoby, które faktycznie będą chciały podjąć się tej pracy. Unikniesz niepotrzebnych telefonów, podczas których potencjalni pracownicy dopytywaliby się Ciebie o szczegóły, marnowania czasu i wiszenia na słuchawce. Zadbaj o to, aby Twoje ogłoszenie było rzetelne, a na pewno znajdziesz idealną opiekunkę dla Twojego dziecka. Pamiętaj, że Twoje dziecko też będzie musiało przyzwyczaić się do kontaktu z nową osobą. Nie bój się przetestować kilu opiekunek. Najważniejsze, żeby Twoje dziecko było zadowolone, czuło się bezpiecznie i świetnie się bawiło spędzając czas ze swoją opiekunką.

Jak napisac ogloszenie o prace jako niania?

Szukasz codziennej pracy lub pracy weekendowej jako niania? Przygotowanie ogłoszenia może Ci w tym pomóc. Nie zapomnij, że informacja kontaktowa musi znaleźć się w ogłoszeniu, żeby potencjalni pracodawcy mogli do Ciebie zadzwonić. W ogłoszeniu opisz swoje doświadczenie i godziny wykonywania pracy, w których będziesz dostępna. Pamiętaj, aby nadać ogłoszeniu odpowiedni tytuł, np. "Niania szuka pracy". Na początku przedstaw się, potem opisz swoje doświadczenie i umiejętności oraz dyspozycyjność, a na koniec napisz coś o sobie. 

Jak napisać ogłoszenie o poszukiwaniu pracy, aby pracodawca zwrócił na nie uwagę?

Nasz portal daje możliwość zamieszczania ogłoszeń o poszukiwaniu pracy. Na przykład: ogłoszenia szukam pracy lub szukam pracy w gastronomii. Poza rozsyłaniem CV jest to dodatkowa opcja, dzięki której można znaleźć pracę. Istotne jest, aby ogłoszenie było napisane poprawnie i zachęcało do skontaktowania się. Na naszym portalu internetowym znajdą Państwo ogłoszenia takie jak m.in.: praca dostawcy żywności lub paczek, praca w edukacji dla nauczycielek i nauczycieli, praca fryzjerstwo dla doświadczonych fryzjerek oraz fryzjerów. Znajdą też Państwo oferty dotyczące pracy za granicą.

Jak napisać ogłoszenie o szukaniu pracy w odpowiedni sposób?

Zadajesz sobie pytanie "jak napisać ogłoszenie że szukam pracy"? Zwróć uwagę na tytuł Twojego ogłoszenia. Powinien być krótki ale dokładny, np. "kucharz z wieloletnim doświadczeniem szuka pracy". Powinno się unikać tytuły w stylu "szukam pracy", podanie konkretnej informacji w tytule zwiększy szansę, że potencjalny pracodawca zauważy Twoje ogłoszenie. 

Jak napisać ogłoszenie o szukaniu pracy, aby było przejrzyste dla pracodawcy?

Jeśli szukasz pracy i chcesz zamieścić o tym ogłoszenie, zwróć uwagę, aby podzielić ogłoszenie na kilka części: przedstaw się i napisz jakiego typu pracy szukasz, opisz swoje doświadczenie, opisz swoje umiejętności i charakter. Jeśli istotne jest dla Ciebie zachowanie anonimowości, nie wymieniaj konkretnych nazw firm lub szkół do których uczęszczałeś. 

Jak napisać ogłoszenie o poszukiwaniu pracy wzór przykładowy

Jeśli chcesz wiedzieć jak napisać ogłoszenie szukam pracy wzór takiego ogłoszenia znajdziesz poniżej;

 • Konkretny tytuł: np.: "Dobry kucharz szuka pracy" lub "Fachowy spawacz szuka zatrudnienia".
 • Lista poprzednich stanowisk, na których się pracowało oraz krótki opis swoich obowiązków.
 • Opis swoich umiejętności, ukończonej edukacji, kursów itp.
 • Na koniec napisz coś o sobie, jeśli pracodawca dotarł na koniec Twojego ogłoszenia to znaczy, że zainteresowała go twoja oferta.
 • Do ogłoszenia możesz dodać również list motywacyjny.

Jak napisać ogłoszenie szukam pracy przykłady ogłoszeń znajdziesz na stronach z ogłoszeniami, wzoruj się tylko na tych, które wyglądają profesjonalnie i spełniają wypisane wyżej kryteria.

Ogłoszenie szukam pracy jak napisać zaświadczenie, że zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych?

Jeśli wpisałeś w wyszukiwarkę "szukam pracy jak napisać ogłoszenie" to dobrze trafiłeś.  Wysyłając dokumenty aplikacyjne należy pamiętać, żeby umożliwić firmie przetwarzanie danych osobowych, w CV należy zamieścić klauzulę o treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Firmę XYZ w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik o tym, jak pisać ogłoszenia o pracę, pomoże Ci w tym niełatwym zadaniu. Wiesz już, na jakie elementy zwracają uwagę potencjalni pracownicy ale także pracodawca - możesz teraz na naszym portalu dodać swoje bezpłatne ogłoszenie!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej